Політика
Галузь та проблематика
Мета
Науковий журнал «Економічний вісник Дніпровського державного технічного університету» є виданням, що підтримує політику відкритого доступу до наукових публікацій. Метою наукового журналу є оприлюднення результатів наукових досліджень вітчизняних і зарубіжних вчених у сфері національної економіки, економіки підприємств, менеджменту, маркетингу, бухгалтерського обліку, аналізу, аудиту, оподаткування, фінансів, банківської справи та страхування, математичних методів та інформаційних технологій в економіці.
Основні завдання наукового журналу:
- дослідження проблем та перспективних напрямів розвитку економіки;
- забезпечення обміну думками серед науковців у галузі національної економіки, економіки підприємств, менеджменту, маркетингу, бухгалтерського обліку, аналізу, аудиту, оподаткування, фінансів, банківської справи та страхування, математичних методів та інформаційних технологій в економіці;
- створення відкритого інформаційного середовища для представників наукової спільноти, викладачів, аспірантів, здобувачів вищої освіти для публікації результатів своїх досліджень та їх вільного поширення;
- активізація розвитку міжнародного співтовариства фахівців у галузі теорії та практики економічних досліджень.
Читацька аудиторія. Видання орієнтоване на науковців та фахівців, аспірантів, здобувачів вищої освіти, які цікавляться теоретичними та прикладними проблемами у сфері економіки, менеджменту, маркетингу, фінансів, обліку, оподаткування з метою їх дослідження та вирішення, а також на аудиторію для ознайомлення з результатами досліджень науковців.
Політика розділів
Статті
Приймає рукописи
Індексується
Рецензується
Процес рецензування
Основна мета процесу рецензування полягає у підвищенні наукової цінності статей, які публікуються в періодичному фаховому виданні «Економічний вісник Дніпровського державного технічного університету», шляхом формування об’єктивних процедур відбору авторських рукописів та визначення зважених підходів до розробки рекомендацій щодо їх поліпшення.
Всі рецензенти повинні дотримуватися вимог до етики в наукових публікаціях Комітету з етики в публікаціях (Committee on Publication Ethics) і бути об’єктивними та неупередженими.
Редакція наукового журналу «Економічний вісник Дніпровського державного технічного університету» приймає до розгляду рукописи, які пройшли попереднє рецензування зовнішнім фахівцем відповідного наукового профілю. Така рецензія має містити інформацію про достовірність, актуальність та новизну отриманих результатів, а також практичну цінність та рекомендації щодо публікації статті.
До рецензування допускаються наукові статті, оформлені відповідно до встановлених вимог, викладених у Керівництві для авторів. З метою визначення відповідності вказаним вимогам у Керівництві, наукові статті проходять первинний контроль у редакції журналу. За наявності зауважень на етапі первинного контролю, стаття повертається автору для усунення виявлених недоліків.
Статті, які подаються до наукового журналу, подаються на рецензування експертам, які є фахівцями у відповідній галузі та володіють глибокими професійними знаннями й досвідом роботи в межах конкретного наукового напрямку.
Редакція зберігає анонімність рецензентів.
У процесі рецензування висвітлюються такі аспекти:
- відповідність теми статті науковому профілю журналу;
- відповідність змісту статті заявленій її назві;
- відповідність статті тематичним рубрикам журналу;
- актуальність теми дослідження і наявність у змісті статті елементів новизни;
- чіткість формулювання мети статті;
- логічність та переконливість наукової аргументації основних положень статті;
- наявність обґрунтованих висновків і напрямків подальших досліджень;
- доцільність публікації статті з огляду на наявність інтересу широкого кола читачів;
- потреба у скороченні, видаленні, розширення чи доопрацювання деяких частин статті;
- потреба у доопрацюванні щодо стилю, мови, використаної термінології;
- достатність кількості та якості літературних джерел, а також коректність посилання на них.
Рецензент залежно від результатів рецензування обирає один з варіантів рекомендації:
- рекомендовано до публікації;
- рекомендовано повернути на доопрацювання та повторне рецензування;
- не рекомендовано до публікації (якщо стаття переважно не відповідає вимогам і потребує значного часу для доопрацювання. Автор може подати доопрацьовану статтю повторно до наступного номера журналу);
- не рекомендовано до публікації без можливості повторного подання (якщо поданий текст містить плагіат, не відповідає тематиці журналу або не відповідає рівню журналу).
Доопрацьований варіант статті направляється на повторне рецензування. У випадку повторного негативного висновку рецензента стаття відхиляється та не підлягає подальшому розгляду. Редколегія не вступає у дискусію з авторами відхилених статей.
Редакція залишає за собою право на редагування текстів статей зі збереженням головних результатів та авторського стилю, погоджуючи остаточний варіант із автором; переносити статті в інший випуск, узгодивши це з автором. Рукописи статей, відхилені редакційною колегією, авторам не повертаються та не рецензуються.
Політика відкритого доступу
Журнал дотримується політики негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу. Це дозволяє вільно читати, завантажувати, копіювати та розповсюджувати контент з навчальною та науковою метою з обов`язковим зазначенням авторства. Повнотекстовий доступ в режимі реального часу до наукових статей збірника представлений на офіційному сайті наукового видання.
Редакційна політика та етичні норми
Редакційна колегія періодичного фахового видання орієнтується на поширення наукових знань вчених і викладачів та створення умов для творчого пошуку обдарованих молодих науковців. Під час розгляду статей редколегія звертає увагу насамперед на їхню наукову новизну, теоретичну цінність та практичний внесок у розвиток науки, незалежно від посади авторів, наукового ступеня, вченого звання, віку, національності, гендеру, релігійних та політичних поглядів.
Редакційна політика видання базується на таких принципах:
- об’єктивність і неупередженість у відборі статей для публікації;
- висока вимогливість до якості наукових текстів;
- обов’язкове рецензування статей;
- колегіальність в ухваленні рішень щодо публікації статей;
- доступність та оперативність у спілкуванні з авторами;
- суворе дотримання авторських і суміжних прав;
- суворе дотримання графіку подачі статей та виходу журналу.
Підстави для відмови в розгляді статті
- відсутній повний пакет супровідних документів;
- оформлення статті не відповідає вимогам видання;
- тематика статті не відповідає профілю видання;
- назва статті не відповідає змісту;
- стаття написана на низькому науковому рівні;
- матеріали повністю або частково публікувалась раніше в інших виданнях або подані до розгляду редакціям інших журналів;
- стаття повністю або частково чужа (автор вчинив плагіат);
- матеріал має рекламний характер;
- порушена в статті проблема втратила актуальність.
Редакційна колегія наукового журналу не приймає до друку матеріали, що містять образливі висловлювання, прояви агресії або національної, релігійної, расової чи іншої дискримінації, що розпалюють міжнаціональну та расову ворожнечу, порушують міжнародні правові норми та законодавство.
Відповідальність за достовірність інформації у статтях, точність назв, прізвищ та цитат несуть автори. Редакція не завжди поділяє позицію автора.
Принципи етики редактора й видавця
При прийнятті рішення про публікацію редакція керується достовірністю поданих даних і науковою значимістю розглянутої роботи.
Інтелектуальний зміст рукописів оцінюється незалежно від раси, статі, сексуальної орієнтації, релігійних поглядів, походження, громадянства, соціального стану чи політичних поглядів авторів.
Неопубліковані дані, отримані з поданих на розгляд рукописів, не використовуються для особистих цілей і не передаються третім особам без письмової згоди автора. Інформація з поданих рукописів залишається конфіденційною і не використовується для отримання особистої вигоди.
Редакція не публікує рукопис, якщо є підстави вважати, що він є плагіатом.
Редакція не залишає без відповіді претензії, що стосуються розглянутих рукописів або опублікованих матеріалів, а при виникненні конфліктної ситуації вживає всіх необхідних заходів для відновлення порушених прав.
Принципи етики рецензента
Рецензент здійснює наукову експертизу авторських матеріалів, унаслідок чого його дії повинні носити неупереджений характер, що полягає у додержанні наступних принципів:
- рукопис, отриманий для рецензування, повинен розглядатися як конфіденційний документ, який не можна передавати для ознайомлення чи обговорення третім особам, які не мають на те повноважень від редколегії.
- рецензент зобов'язаний давати об'єктивну і аргументовану оцінку викладеним результатам дослідження. Персональна критика автора неприйнятна.
- неопубліковані дані, отримані з представлених до розгляду рукописів, не повинні використовуватися рецензентом для особистих цілей.
- рецензент, який не володіє, на його думку, достатньою кваліфікацією для оцінки рукопису або не може бути об'єктивним, наприклад, у разі конфлікту інтересів з автором або організацією, повинен повідомити про це редколегію з проханням виключити його з процесу рецензування даного рукопису.
Принципи етики автора наукової публікації
Автор (або колектив авторів) усвідомлює, що несе відповідальність за достовірність результатів наукового дослідження, що передбачає дотримання таких принципів:
- автори повинні гарантувати, що результати дослідження, викладені в наданому рукописі, повністю оригінальні. Запозичені фрагменти або твердження повинні бути оформлені з обов'язковим зазначенням автора і першоджерела. Надмірні запозичення, а також плагіат у будь-яких формах, включаючи у тому числі неоформлені цитати, перефразування або присвоєння прав на результати чужих досліджень, є неетичними й неприйнятними. Необхідно визнавати внесок усіх осіб, які так чи інакше вплинули на хід дослідження, зокрема, в статті мають подаватися посилання на роботи, які мали значення при проведенні дослідження.
- автори не повинні подавати в журнал рукопис, який був відправлений в інший журнал і знаходиться на розгляді, а також статтю, вже опубліковану в іншому журналі.
- співавторами статті повинні бути вказані всі особи, які зробили істотний внесок у проведення дослідження. Серед співавторів неприпустимо вказувати осіб, які не брали участь у дослідженні.
- якщо автор виявить істотні помилки або неточності в статті на етапі її розгляду або після її опублікування, він повинен якнайшвидше повідомити про це редакцію журналу.
Редакція журналу вживає заходів із забезпечення високих етичних і професійних стандартів публікації («Principles of Transparency and Best Practice in Scholarly Publishing»), дотримання положень, викладених у «Publishing Ethics Resource Kit (PERK) for editors».
Журнал дотримується принципів етики редактора і видавця, рецензента, автора наукової публікації, створених Комітетом з етики публікацій (COPE) (www.publicationethics.org) та представлених у документі «Codes of Conduct and Best Practice Guidelines for Journal Editors» («Норми поведінки та найкраща практика для редакторів») та Етичним кодексом ученого України (http://znc.com.ua/ukr/news/2009/20090123ethic.php).
Плагіат і авторська етика
Редакційна колегія періодичного фахового видання «Економічний вісник Дніпровського державного технічного університету» вважає неприйнятною практику плагіату, порушення авторських прав і наукової етики та вживає всіх можливих заходів для недопущення цього.
Індексування у бібліографічних базах даних та онлайн бібліотеках